Досягнення

Інтелектуальна власність Закарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції

В результаті селекційної роботи науковими співробітниками створено і занесено в Державний реєстр сортів України 22 сорти сільськогосподарських культур, в т.ч.: кукурудза ЗЖЗ,  гібрид кукурудзи Боржава-290, картопля – 8 сортів, тютюн – 8 сортів, перець пряний Бактянець, любисток лікарський Мрія, гісоп лікарський Світанок, цибуля шалот Оксамит, лофант анісовий Початок, меліса лікарська Цитронелла, люцерна хмелевидна Берегиня; 99 ліній кукурудзи та 17 зразків тютюну.

Впроваджуються у виробництво сорти картоплі Свалявська, Гірська, Ужгородська та Мукачівська, виведені нашими селекціонерами на чолі з Д.В. Равликом.

В дослідній станції формується та зберігається в життє-здатному стані базова колекція тютюну. Унікальністю колекції є збереження та поповнення її інтродукованими зразками із різних країн, а також новими результами селекційної роботи, які забезпечують  високу потенційну продуктивність і адаптивність зразків сортотипів тютюну, які культивуються в Україні. 

Цінність малопоширених овочевих культур цибулі шалот та перцю пряного виведених селекціонерами дослідної станції полягає у їх специфічних смакових особливостях та високому вмісту біологічно   активних      речовин, які залишаються незмінними навіть під час тривалого зберігання, а особливо важливим це є у зимовий період, коли спостерігається нестача вітамінів. 

Дослідна станція виготовляє та реалізує фіточай «Ароматний» та «Закарпатський». Він є профілактичним засобом багатьох захворювань. Вживання його сприяє процесу кровообігу, знижує тиск, зміцнює серцеві м'язи, нормалізує роботу шлунку і кишківника, благотворно впливає на сон і нервову систему.